8.díl o dietách – “Jíst jednou denně”, 9.díl – “Vynechat jídla”

Jíst jednou denně?

Na první pohled dobrý nápad. Zdá se, že pokud dáme tělu méně kalorií, méně energie, tak budeme hubnout.

Opak je však pravdou! Metabolismus získá méně živin, začne se zpomalovat a tím pálit méně tuky, navíc si začne vytvářet tukové zásoby, protože se domnívá, že přišly špatné časy.

Pokud už ale jednou denně, tak určitě snídaně. Protože ráno probíhá v těle proces čištění, měla by být lehce stravitelná ale přesto výživná. Přes den si pak dopřejte alespoň doplňky stravy, ovoce a hodně zeleniny, dejte si kvalitní proteinovou tyčinku ze zdravé výživy a ne z hypermarketu.

Objednávka_ebook_tlačítko

Vynechat jídla?

Opět dobrý nápad, ale čím méněkrát jíme, tím více se pak najíme najednou, protože máme hlad. Tělo pak dlouho toto jídlo zpracovává a nestačí kalorie v něm obsažené dostatečně spálit. Úplně nejhorší je vynechat snídani. Tělo se navíc připravuje na období hladu a ukládá si tuky.

Pokud už chcete vynechat nějaké jídlo, tak určitě večerní mlsání sladkostí nebo slaných jídel u televize, nebo vynechejte velkou porci k večeři, kterou raději nahraďte menší a doplňte zeleninou. Určitě si ponechte snídani. Obecně, čím častěji a v menších porcích budete jíst, tím lépe pro Vás.

Objednávka_konzultace_tlačítko

 

 

Komentáře